Osho: Pyramidy nám mohou prodloužit život

Indický duchovní učitel Osho byl velkým propagátorem pyramid pro léčení a meditaci

„Když se pyramidy stanou součástí každého domu a školy a každodenního života, máme možnost prodloužit naše životy až na délku 300 let.“ Osho

Osho (indický mystik, 1931-1990) byl jedním z nejvlivnějších duchovních učitelů 20. století. Jeho originální vhledy do podstaty lidské psychiky a jeho specifické meditace pro západního člověka formovaly duchovní rozvoj milionů lidí. Málo se však ví o Oshově nadšení pro pyramidy a o tom, jak moc považoval za žádoucí stavět je všude, kde se dá. Musíme brát v potaz, že Osho o pyramidách mluvil a nechával je stavět ještě v době, kdy byly vědecké výzkumy v této oblasti v plenkách a téma bylo považováno za mnohem obskurnější, než je tomu dnes. To však jen potvrzuje jeho vizionářské a intuitivní schopnosti.

(Stáhněte si celý tento text v PDF: Osho o pyramidach)

Ve známém Oshově mezinárodním meditačním centru v indické Puně je postavena skupina černých pyramid. Největší z nich, Oshovo auditorium, je architektonický skvost. Je vysoká 40 metrů a vejde se do ní 5000 lidí. Je to jeden ze splněných Oshových snů pro moderního člověka: lidé sedí v klimatizované pyramidě a meditují.

„My, kteří meditujeme v této obrovské stavbě každý den, se cítíme omlazení a nabití po každé meditaci. Nejen to, je tam skutečná léčivá energie, která je velmi klidná až blažená. Ale nevěřte mně, vyzkoušejte si to sami,“ říká o pyramidách v Puně obyvatel tohoto Oshova centra.

Velká pyramida v Osho centru v indické Puně

Velká pyramida v Osho centru v indické Puně

Následuje výběr z Oshových proslovů na téma pyramidy (překlad a editace Tomáš Kramár):

Co je tak zvláštního na pyramidách?

Nejspíš jste viděli fotografie pyramid. Egyptské pyramidy byly postaveny velice zdatnými lidmi. Význam slova pyramida znamená „obsahující oheň“. Hlavním důvodem stavby pyramid je absorbování energie. Hodně vědecké práce se v poslední době zaměřuje na otázku formy. Docházejí k tomu, že pyramidy pomáhají kvůli tomu, jaký mají tvar. Jejich trojúhelníkový tvar přitahuje sílu. Při sezení v pyramidě můžete získat nové zkušenosti, které byste mimo pyramidu nezažili, protože tvar pyramidy dává prostoru svou formu, čímž vytváří specifickou vibraci. Samotný tvar pyramidy vás naplní božským pocitem. Šíří božské vibrace. Architekti pyramid byli pravděpodobně velcí vizionáři. Viděli něco, co my nevidíme.

Byly vyrobeny malé pyramidy pro odkládání žiletek v nich. A budete překvapeni: žiletku uchovávanou v pyramidě můžete používat roky, protože neztratí svou ostrost. Tu samou žiletku neuchovávanou v pyramidě můžete po pár dnech holení vyhodit. Co se děje v tomto prostoru? Prostor pyramidy nějakým způsobem ostří žiletku. Zní to jako zázrak! Ale dnes je to vědecký poznatek. Může-li naostřit žiletku, může naostřit i vaše vědomí, naostřit vaši mysl? Je to možné. Pyramidy byly vynalezeny velkými Mistry.

Chcete-li jít do hluboké meditace, budete to mít jednodušší v pyramidě, protože budete potřebovat méně vody a jídla. Můžete absolvovat dlouhý půst mnohem snadněji v pyramidě než mimo ni. Můžete v ní žít s minimem energetických výdajů. I když tělo umře, může být pyramidou zachováno.


Naplňte Oshovu vizi a pořiďte si u nás vlastní meditační pyramidu: prodejpyramid.cz 


 

Proč byly pyramidy stavěny?

Egyptské pyramidy jsou něco jako poutní místa starověké civilizace. Jejich hlavním rysem je fakt, že uvnitř je tma. V době stavění těchto pyramid (10 – 20 tisíc let zpět) neměli elektřinu, nebo alespoň nejsou v pyramidách stopy po nějakých rozvodech či lampách. Mohli používat olejové louče, jenže opět nejsou v pyramidách žádné stopy po kouři, ani na zdech, ani na stropech. Chodby v pyramidách jsou dlouhé, klikaté, rozvětvené a temné. Pokud by používali louče, pochodně nebo ohniště, musely by zanechat nějaké stopy. V tomto případě vyvstávají pochybnosti o tom, jak tehdejší lidé procházeli pyramidami. Pokud by do nich nikdo nechodil, proč by v nich bylo tolik chodeb? V pyramidách jsou schody, lavice pro sezení, dveře a vitríny (vnitřní okna). Proč tam jsou umístěny, když tam není vůbec žádné světlo? Je to záhada. Pokud budeme věřit, že pyramidy byly stavěny jen pro nadšení několika králů, pak nám účel těchto staveb zůstane vzdálený.

V problematice pyramid bylo vykonáno mnoho výzkumných prací. Hlavními otázkami, kterými se zabývaly, byly: (1) proč byly pyramidy stavěny, (2) jaký je jejich účel, (3) proč stavěly tak obrovské stavby v tak pusté krajině, (4) jak nákladné bylo je postavit, (5) kolik pracovníků bylo zaměstnáno jejich stavbou, (6) byl jejich hlavní význam k uchování ostatků mrtvých? Pokud to byl jediný význam, pak všechny vynaložené výdaje i lidská síla byly promrhány na nic.

Faktem ale je, že pyramidy byly stavěny za duchovním účelem. Když někdo systematicky studuje svůj „vnitřní oheň“, jakýsi světelný paprsek vyzařuje z jeho těla. Jen takovýto druh člověka je oprávněn vstoupit do pyramidy, protože nepotřebuje žádnou lampu nebo elektřinu. Vykonáváním speciální meditační praxe zaměřené na vnitřní oheň mohou lidé vyzařovat světlo ze svých těl a kvalifikovat se tak ke vstupu do pyramidy.

Vědci se podivují i nad tím, proč nejsou v blízkosti pyramid žádné kameny zbylé ze stavby, proč jsou vzdálené mnoho kilometrů od postavených pyramid. Nemluvě o tom, jak byly tak těžké kameny přivezeny na stavbu, když neměli tehdy žádné jeřáby. Na stavbě samotné ani nebyl prostor pro podporu velké techniky, kameny byly skládány k sobě lidskou silou. A schopnost takto poskládat jednotlivé kameny do pravidelného tvaru pyramidy zanechává dojem, že architekti těchto pyramid ovládali nějaké neobyčejné znalosti a dovednosti.

Egyptské pyramidy, svou konstrukcí, svým specifickým tvarem, svým okolím a svými rysy, musejí mít smysluplný účel. Pyramidy byly postaveny velkými Mistry, kteří měli zkušenost s jejich duchovním přínosem. Ve skutečnosti, ty největší kameny použité na stavbu pyramid jsou těžší, než co dokážou uzvednout i dnešní nejlepší jeřáby. Faktem také je, že byly zvednuty a přesně umístěny. A veškerá práce probíhala manuálně. Buď museli mít nějaké speciální vybavení anebo používali svá těla čtvrté dimenze. Starověcí Egypťané museli používat něco unikátního ke zvedání těchto obrovských kamenů.

Konstrukce interiéru pyramid pro speciální zážitky

Všechny místnosti a prostory v Pyramidě jsou postaveny tak, že aktivují určité stavy vědomí. Každý tvar v Pyramidě má vyvolávat specifický zážitek. Když vstoupíte do místnosti s nízkým stropem, tak i když se nedotýká vaší hlavy, budete prožívat pocit, že vás něco stlačuje dolů, že se zmenšujete. Ve skutečnosti vás fyzicky nic dolů netlačí, ale vy budete zažívat, že vás něco stlačuje. Stejným způsobem když vstoupíte do místnosti s vysokým stropem, pocítíte, že ve vás něco roste, expanduje. Můžeme postavit prostor podporující meditaci. Díky výsledkům několika výzkumů je dnes již jasné, jaký typ místnosti je vhodný pro meditování. Můžeme postavit místnost pro stlačující pocit nebo pro expanzivní pocit. Můžeme zvolit i vhodné barvy, vůně, akustiku atd.

Meditace je snadnější právě v pyramidě. Jestli chcete jít v meditaci mnohem hlouběji, je to celkem snadné v pyramidě. Díky pobytu v ní budete potřebovat méně jídla a méně vody. Můžete vydržet i delší dobu bez jídla. Uvnitř pyramidy budete spotřebovávat méně energie ve srovnání s pobytem vně pyramidy. Dokonce, i když duše opustí tělo, ono může být uchováno v pyramidě.

Zajímavá věc se děla v životě Ramakrišny Paramahamsy. Ponořoval se do hlubokého meditativního stavu samádhi na dobu kolem šesti dnů. V tomto období se jeho tělo scvrklo a jeho žáci mu tělo masírovali a pečovali o něj. Bez toho by bylo pro něj velmi těžké se vrátit do normálního stavu. Jen díky masírování udržovalo jeho tělo potřebnou teplotu a krevní cirkulaci. Kdyby dělal tuto meditační praxi v pyramidě, možná by masírování nepotřeboval.

Konzervovací schopnost pyramid

Mumie uchované v pyramidách jsou 5000 let staré. Jsou to mrtvá těla lidských bytostí. Ale jsou systematickým způsobem zakonzervovaná, vypadají, jako by zemřela nedávno. Jaké konzervující tekutiny byly v tomto procesu použity, zůstává záhadou. Specifický tvar pyramidy však může být tím hlavním důvodem pro toto dlouhodobé zakonzervování. Tím, že pyramidy transformují sluneční záření, způsobují mnoho zázračných věcí.

Když jeden badatel prováděl výzkum ve Velké pyramidě v Gize, dostal se dovnitř pyramidy pes. Bez toho, aby si toho všimnul, zavřel pak badatel vchod do pyramidy a odjel. Když se vrátil po zhruba třech týdnech, našel tělo toho psa. Proměnilo se v mumii a nešel z něho vůbec žádný zápach! Říká se, že tvar pyramidy má schopnost konzervovat.

Československý vědec Karel Drbal zkoumal, jakým způsobem tvar pyramidy věci konzervuje. Domníval se, že důvodem může být i tlak uvnitř pyramidy. Prováděl pak experimenty s žiletkami. Vyrobil několik pyramid z kartonu a vložil do nich použité žiletky. Překvapivě se použité žiletky během několika hodin staly opět ostré a znovu použitelné. Dokonce na to získal patent. Tímto způsobem můžeme používat jednu žiletku po celý život.

Když může pyramida naostřit žiletku, proč by nemohla naostřit i vaše vědomí? Ano, je to možné!

Moderní pyramidy

V současné době jsou na trhu k mání malé plastové nebo skleněné pyramidy. Lidé zaměřující se na své zdraví by měli vyzkoušet sezení v pyramidě. Velmi to pomáhá. Konstrukce pyramidy může být pevná nebo flexibilní, neexistují tu žádná přísná pravidla. Měli byste být schopní si ji brát s sebou, kamkoliv jdete. Můžete si z ní udělat střechu nebo stan. Objevíte pak její pozitivní vliv.

Při pravidelném používání pyramid můžeme prodloužit délku našeho života. Když se pyramidy stanou součástí každého domu a školy a každodenního života, máme možnost prodloužit naše životy až na délku 300 let. Je dostatečné, když budeme každý den meditovat v pyramidě jednu hodinu, ochrání to náš život.


Naplňte Oshovu vizi a pořiďte si vlastní meditační pyramidu: Prodejpyramid.cz 

Komentáře